BARBIE (2023)

Dobre, moja prvá otázka znie… prečo?

Už keď som bola maličká, Barbie bola moja vysnívaná hračka. Krásna blondínka s modrými očami, nie len že je ideál každého chlapa, ale je to aj módna ikona. Ken, jej svalnatý a mužný priateľ, bol zase mojím vysnívaným manželom.

RÝCHLY OBSAH

Film Barbie mohol mať čisto teoreticky dobrý dej, ale niektoré prvky mi prišli absurdné. Premiestňovanie sa zo sveta hračiek do ľudského sveta bolo naozaj zvláštne. Inak ale Margot Robbie, ktorá sa perfektne hodí na rolu Barbie a Ryan Gosling, ktorý sa absolútne nehodí na rolu Kena, spolu vytvorili veľmi vtipné situácie. Pieseň I Am Just Ken (CHCEM VYPOČUŤ)sa dostala snáď ku každému a mne sa páčila. Bolo celkom dojímavé ako bolo v matke (Glória) zakomponované to malé dievčatko alebo vnútorné dieťa, ktorým kedysi zvykla byť a ako Barbie za ňou prišla.

Jediné negatívum pre mňa – celý čas som sa tešila na megaaa couple a romantiku, ale z Barbie spravili prehnanú feministku, ktorá Kena nechcela a z Kena maniaka, ktorý keď nedostal, čo chcel, tak začal vystrájať. Veď posúďte sami.

3 thoughts on “BARBIE (2023)

  1. Veľmi pekne ďakujem používateľovi „Silvia Horníková“ za tento veľmi prínosný a nezaujatý komentár. Ďakujem, dúfam, že takýchto príspevok bude viac, keďže takáto kritická kvalita jednotlivca sa vyskytuje ako šafránu na púšti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *