Najlepší fantasy film na Netflixe

Je netflix adaptácia jednej krásnej fantasy YA knihy, Škola dobra a zla, od Somana Chainaniho vážne taká dobrá, ako sa čakalo, vzhľadom na to, ako sa fanúšikovia tejto knihy na to tešili?

Nie je to prvýkrát, kedy Netflix pozmenil knihu a prerobil ju do podoby filmu či seriálu.

DEJ:

V dedine Gavaladon sú dve kamarátky, Sophia (Sophia Anne Caruso), ktorá sníva o tom stať sa princeznou, a Agatha (Sofia Wylie), ktorá je veľmi nepríjemná. Jedného dňa sú unesené do Školy dobra a zla. A ako sa dá čakať, Sophia je zaradená do Školy zla pod vedením sakrastickej lady Lesso (Charlize Theron) a Agatha do Školy dobra pod vedením až príliš milej profesorky Dovey (Kerry Washington).

A ako sa dá čakať, zisťujú, že dobro má tiež svoje temné stránky a zlo má svoje limity. Nakoniec príde ďalšia záporná postava, ktorá má možnosť zničiť školu a aj svet. A aby nebolo dosť klišé, iba bozk z pravej lásky môže všetko zachrániť.

Tento celý film mi pripomínal skôr verziu nejakej rozprávky než adaptáciu knihy, ktorá mala vysoké ohlasy. Dej veľmi skákal, osobne som sa v ňom strácala. Film nepriniesol niečo nové, čo by diváci už pred tým nevideli a všetko bolo dosť predvídateľné. Film mi pripadal ku koncu až prehnane dlhý, čo tiež nepomáhalo na dojme. Avšak čo sa mi veľmi páčilo bol vizuál celého filmu. Netflix je známy krásnym vizuálnym spracovaním, a toto nebolo výnimka. Taktiež postava lady Lesso bolo pre mňa príjemným oživením.

Zhrnula by som to tak, že keby film nebol young adult, ale rozprávka, určite by mal lepšie ohlasy. Nápad to bol krásny, ale spracovanie už neuspokojilo. Ak sa práve toto malo stať the best fantasy movie on netflix, tak majú na čom ešte pracovať.

Herci:

  • Sophia Anne Caruso – Sophie
  • Sofia Wylie – Agatha
  • lady Lesso – Charlize Theron
  • profesorka Dovey – Kerry Washington

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *