Encanto: Čarovný svet (2021)

„Even in our darkest moments, there’s light where you least expect it.“

Mirabel

Slovo Encanto, keď si ho preložíme zo španielčniny, znamená čaro. Tvorcovia si pri výrobe rozprávky dali naozaj záležať a museli si spraviť poriadny prieskum, lebo zobrazuje kolumbijsku kultúru. V Kolumbii sa nachádza najviac motýľov na svete. A čo myslíte, čo je symbolom tejto rodiny? No predsa motýľ.

Čo to vôbec Encanto je?

Encanto: Čarovný svet je animovaná rozprávka, ktorá zobrazuje príbeh rodiny Madrigalovcov. Možno zo začiatku vyzerajú ako obyčajná viacgeneračná rodinka, no hneď v úvode sa dozvedáme, že sú špeciálni. Všetci spoločne žijú v jednej casite (dome). Každý z členov tejto rodiny dostane špeciálny dar, každý je iný, originálny. Máme tu hlavnú hrdinku Mirabel, ktorá trošičku vytŕča z davu. No ak chcete vedieť dôvod prečo, budete si musieť túto rozprávku zhliadnuť sami.

Môj názor

Za mňa to bola veľmi krásna rozprávka, ktorá ma zaujala svojou farebnosťou, posolstvom a hlavne hudbou. Bez váhania by som si to pozrela znova. Encanto: Čarovný svet je veselé, farebné a hudobne zamerané a veľmi podobné Coco, no druhá spomínaná rozprávka ma zaujala trošičku viac. Jediné, čo mohli tvorcovia trošku pozmeniť je z môjho pohľadu zakončenie, ktoré bolo síce pekné, no niečo tomu chýbalo. V jednej recenzii som čítala, že Coco, ako rozprávka má srdce aj dušu, kdežto Encanto má len srdce, žiaľ trošičku s tým súhlasím. Pokiaľ si tvorcovia pre nás chystajú aj druhú časť, potom by toto moje ohodnotenie bolo neoprávnené, lebo veľké vyvrcholenie si možno odložili do ďalšej časti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *