FATE: THE WINX SAGA – Nostalgia alebo prepad?

Rozprávky Winx o sile priateľstva poznáme všetci, či už sme ich videli alebo nie. Netflix, ako už je u neho zvykom, sa rozhodol vytvoriť tento seriál, FATE: THE WINX SAGA. Ako tento ich pokus vrátiť späť obľúbenú detskú rozprávku teda dopadol?

Vizuálne je tento seriál krásny, čo iné by sa dalo čakať od takého velikána ako Netflix. Avšak problém nastáva už keď sa len bližšie pozriete na niektoré postavy, ktoré vyzerajú niekoľkokrát staršie, než ich rozprávkové predlohy. To nie je taký problém, keby ich charaktery neboli veľmi nedopracované. Nielen to, ale jediná postava, ktorá dej posúva, je Bloom (nie je to prekvapivé, ale ostatné postavy si zaručene zaslúžia aspoň chvíľu venovanú ich minulosti a/alebo budúcnosti)

Nejeden divák sa na to rozhodol pozrieť kvôli chvíle nostalgie, ale tento príbeh má od nostalgie veľmi ďaleko. Originálny príbeh (aj keď miestami pripomínajúci skôr seriál Shadowhunters), vás určite zabaví aspoň na chvíľu. Aj keď trailer na druhú sériu vyšiel pred rokom a séria sama o sebe dostala pozitívne ohlasy aj napriek nedokonalostiam, Netflix sa rozhodol tento seriál ukončiť. Zrejme sa budeme musieť uspokojiť s animovanou verziou.

One thought on “FATE: THE WINX SAGA – Nostalgia alebo prepad?

  1. Byla jsem zklamaná a to i přestože jsem neměla velká očekávání. Když si člověk chce zavzpomínat, udělá líp, když si prostě půjde pustit původní seriál.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *