Hry o život (2012)

V dnešnom článku sa pozrieme na jedno z najvýraznejších diel filmového sveta, ktoré dokázalo zaujať divákov svojím nápadom, napätím a výnimočným príbehom.

Tento článok bude o jednom z najúspešnejších dystopických sérií pre mladistvých; „Hry o život“ (doslovne „Hry hladu“). Začíname s prvou inštaláciou tejto série, ktorá začala knižnou predlohou od bestsellerky Suzanne Collins.

Dej:

Celý dej sa odohráva v dystopickom svete „Panem“, kde 12 obvodov každoročne posiela jedného chlapca a jedno dievča do smrtiacej arény v bezcitnej tradícii známej ako Hry o hlad. Film sleduje príbeh mladej Katniss Everdeenová (Jennifer Lawrence), ktorá sa dobrovoľne prihlási do hier, aby zachránila svoju mladšiu sestru.

Osobne som sa dostala k tomuto film dosť neskoro ako moji rovesníci,a le som veľmi rada že som ho videla. Veľmi ma nadchol vzťah Katniss a jej sestry Prim, pretože mi to pripomenulo môj vzťah so sestrou. Taktiež paralely politiky v príbehu s politikou v reálnom svete.

Hlavný hrdinovia:

Jennifer Lawrence, ktorá zohrala úlohu Katniss, priniesla do postavy hlboký cit a silnú vôľu. Jej výkon získal uznanie kritikov a fanúšikov, a pomohol filmu uchvátiť publikum. Katniss sa stala symbolom odporu a sily, odolávajúc výzvam a neľútostne bojujúc za svoj život a slobodu.

Samozrejme nezabudnúť na druhú, a tiež hlavnú postavu, Peeta Mellarka (Josh Hutcherson). Hral veľkú rolu popri Katniss k samému koncu Hier. Jeho milá, pokojná a odvážna povaha (a jeho krásna tvár) sa mi vo filme páčila najviac.

Veľmi odporúčam tento film. OH!

Herci:

  • Jennifer Lawrenceová – Katniss Everdeenová
  • Josh Hutcherson – Peeta Mellark
  • Liam Hemsworth – Gale Hawthorne
  • Elizabeth Banksová – Effie Trinketová
  • Woody Harrelson – Haymitch Abernathy

One thought on “Hry o život (2012)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *