Mamma Mia! (2008)

„We danced on the beach, and we kissed on the beach, and… dot, dot, dot.“

Sophie (reading donna’s diary)

Pohodlne sa usaďte a nechajte sa preniesť na fiktívny grécky ostrov Kalokairi.

Slávne hity skupiny ABBA. To je to, čo každému napadne, keď započuje muzikál Mamma Mia! No o čom vôbec tento film je? Čo za sebou skrýva? To vám už o malú chvíľku prezdradím.

Malý úvod do deja

Mamma mia! je príbeh, ktorý hovorí o pute matky Donny (Meryl Streep) a dcéry Sophie (Amanda Seyfried). Sophie sa ide vydávať a zatúžila spoznať jej otca. Už hneď na začiatku samotného filmu nás prekvapí prvá skladba od abby „I have a dream“. Pri tejto piesni Sophia odosiela pozvánky pre troch adeptov na rolu jej otca, pretože chce, aby ju viedol k oltáru. No ako sa k nim dostala? Kto by to bol povedal, no dočítala sa o tom v, pre tento film ikonickom, ružovom zápisníku jej mamy Donny. Práve tam si podrobne zapisovala, ako týchto troch mužov postupne spoznala. Tu už nastupuje na scénu druhá skladba „Honey, honey“. Pri tejto skladbe Sophia číta jej kamarátkam, ktoré prišli na jej svadbu, z denníka jej mamy všetky zážitky s jej potencionálnymi otcami.

Za Donnou taktiež prichádzajú jej dve najlepšie kamarátky Rosie (Julie Walters) a Tanya (Christine Baranski). Spolu tvoria hudobnú skupinu Donna a Dynamá. Práve na Sophiinej rozlúčke so slobodou zaznieva ďalšia známa pieseň „Super Trouper“. Najväčší moment prichádza vo chvíli, keď zaznieva pieseň, ktorá je žitovným výkonom Agnethy Fältskog – „The winner takes it all“. V tomto muzikáli zaznieva množstvo celosvetovo známych hitov tejto skupiny. Pokiaľ ste fanúšikom tejto skupiny alebo muzikálov vo všeobecnosti si teda prídete na svoje.

Ak čítanie tohto článku vo vás vyvolalo zvedavosť a túžbu vedieť, čo bude ďalej neváhajte a zhliadnite tento film.

Môj názor

Ja ako veľká fanúšička skupiny ABBA, či samotného muzikálu Mamma Mia!, nikdy neodmietnem pozrieť si ho opäť. Avšak toto je ten typ filmu, ktorý môžete pozerať stále dookola, a aj tak vás to neomrzí.

Mamma Mia herci:

  • Donna Sheridan – Meryl Streep
  • Sophie Sheridan – Amanda Seyfried
  • Sam Carmichael – Pierce Brosnan
  • Bill Anderson – Stellan Skarsgård
  • Harry Bright – Colin Firth
  • Sky Rymand – Dominic Cooper
  • Rosie Mulligan – Julie Walters
  • Tanya Chesham – Leigh – Christine Baranski

3 thoughts on “Mamma Mia! (2008)

  1. Ja ho milujem, film je skvelý a vie vždy dojať. Tento film taktiež ukazuje to ze zeny sú veľmi silné a zvládnu všetko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *