NAPOLEON (2023)

Napoleon Bonaparte, tak a konečne si aj známa historická postava zaslúžila filmové spracovanie. Stálo to ale za to?

Film bol zaujímavý, sama som toľko toho netušila o Napoleonovi. Niektoré informácie ma prekvapili, iné pobavili, no väčšina zhrozila.

DEJ

Príbeh sa odohráva vo Francúzsku počas obdobia 1790-1821. Zobrazuje život mladého generála a politického vodcu. (Vo filme sa Joaquin Phoenix dosť zmenil, stále som čakala šmrnc, ktorý mal, keď hral Jokera). Samozrejme, bolo tam veľmi veľa nepríjemných vojnových scén a bitiek, najmä s koňmi, ktorých mi prišlo najviac ľúto. Film zachytáva jeho život v „najlepších rokoch“.

Všetky známe vojnové konflitky boli spomenuté. Bitka pri Slavkove (Brno), v ktorej proti sebe stáli Napoleon a ruský cár Alexander I. Bitka pri Lipsku (Sasko) aka bitka národov, kde bojovali Francúzsko vs Rusko, Prusko, Rakúsko a Anglicko. No i posledná a najznámejšia bitka pri Waterloo, kde sa Napoleonova sláva skončila. Nakoniec sa snažil po 100 dňoch opäť obnoviť cisárstvo, no bol vyhnaný na Ostrov svätej Heleny.

NEZABUDNI SI VYPOČUŤ HIT OD ABBY INŠPIROVANÝ BITKOU PRI WATERLOO.

Jeho lásku hrá Vanessa Kirby, ktorá mala zo začiatku milencov, no potom si s Napoleonom vybudovala zvláštny vzťah. Ich love story ale končí, keď Josephine nemôže porodiť Napoleonovi dieťa a tak sa rozhodne začať si s 18 ročnou dievčinou, ktorá mu môže dať potomka…

Celkový dojem je, že 6-7 bodov z 10. Každý má, samozrejme, iný názor, no mňa film veľmi nepresvedčil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *