Päť nocí u Freddyho (2023)

Konečne po extrémne dlhej dobe sme sa dočkali tohto filmu. Každé dospievajúce dieťa s neobmedzeným časom na internete čakalo na tento moment (ja)

Film s video hernou predlohou, ktorá úplne zmenila celý pohľad a štruktúru hororových indie hier aj v dnešnej dobe. Tento veľmi očakávaný film, vyšiel oficiálne do kín 27. októbra 2023 (USA), a v pohodlí našich kín na Slovensku 2. novembra 2023.

Dej:

V hlavnej roli hrá veľmi známy, úspešný (a sexy) Josh Hutcherson ako Mike Schmidt. Spoločne s mladšou sestrou Abby (Piper Rubio) a jeho doposiaľ nezvestným bratom Garrotom, ktorý bol unesený počas Mikového detstva z ktorého má Mike nekončiacu depresiu a únavu.

Ako starší sa brat sa musí starať o svoju mladšiu sestru, ale kvôli jeho výpisu z registra trestov má ťažký čas sa zamestnať v dobre platených prácach a hrozí mu odobratie jeho sestry k ich zlej tete, ktorá je na tom iba pre peniaze a nie z dobrej vôle.

Mike sa zamestná ako nočný strážnik v opustenej detskej pizzerii (veľmi na štýl Chuckee Cheese) ktorá bola zatvorená pre spoločnosť po tom ako sa zistilo že tam údajne boli zavraždené deti, ktorých telá sa nikdy nenašli…

V pizzerii sú robotický maskoti ktorý sú prekvapivo veľmi živý keď chodia po pizzerií sami….

Ďalej už by som išla do spoilerov, ale mohla by som sa vyjadriť aj ja osobne….

AHH! Na tento film som čakala veeeľmi dlho, keďže táto hra bola veľkou časťou môjho detstva a viem veľa informácií ohľadom hier. Čo musím teda dodať. Tento film by som neopísala ako typ filmu ktorý sa úplne inšpiruje hrami, keďže hry majú omnoho temný a nepríjemný kontext a podtext. Samozrejme, aby aj viac zarobili, urobili tento film pre 13+ namiesto 18+. Kritici podľa môjho osobného názory tento film až moc veľmi kritizovali, ale musím povedať že osobne, ako starý veterán tejto hry, ma film veľmi milo prekvapil a vôbec by som nepovedala že patrí do koša.

Herci:

  • Josh Hutcherson – Mike Schmidt
  • Elizabeth Lail – Vanessa Shelly
  • Piper Rubio – Abby Schmidt
  • Matthew Lillard – William Afton

2 thoughts on “Päť nocí u Freddyho (2023)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *