PIRÁTI Z KARIBIKU: TRUHLICA MŔTVEHO MUŽA (2006)

Príbeh pokračuje! Nie len, že sa stretneme s pôvodnou legendárnou trojicou (JACK SPARROW, WILL TUNER, ELIZABETH SWANN), ale zažijeme aj nové dobrodružstvo.

Príbeh sa začína svadbou, pri ktorej ale došlo k nešťastiu. Willa Turnera poslali nájsť Jacka, ktorý sa bál plaviť… Prečo? Chobotničiak, aka DAVY JONES (Bill Nighy), zoslal obrovského krakena na Jacka kvôli tomu, že vytiahol Perlu (loď) z hlbín oceánu. Väčšia časť sa odohráva na pevnine s domorodcami. Tí boli nič moc. Do toho všetkého sa ale vzťahy zamotajú, oživí sa neživá osoba z prvej časti, objaví sa na scéne veľmi cool bohyňa KALYPSÓ (Naomie Harris) a všetci sa snažia dostať jednu malú truhličku. Čo je v nej?

BLÚDNY HOLANĎAN-DAVYSOVA LOĎKA

Buch, buch, buch…srdce. Najmocnejší nástroj osudu, srdce Davyho Jonesa, ktoré dokáže ovládať posádku hrôzy spolu s Blúdnym Holanďanom (POZRI, ODKIAĽ POCHÁDZA NÁZOV TEJTO LODE TU).

ČIERNA PERLA-JOHNNYHO LOĎKA

Musím uznať, že práve tento diel ma pobavil najviac. Páčilo sa mi prostredie aj príbeh lásky, dokonca sa objavil milostný trojuholník, keď Elizabeth pobozkala Jacka a miestami sa jej páčil a mala chuť zakúsiť.

P.S. počula som, že Keira Knightley poprosila režiséra, aby jej vložil „kissing scénu“ s Johnnym Deppom do repertoára. Ako hovorím, chcela zakúsiť… 😉

SAVVVVVVY?

3 thoughts on “PIRÁTI Z KARIBIKU: TRUHLICA MŔTVEHO MUŽA (2006)

  1. Tento film som videl ešte ako malé dieťa a nepamätám si presne, čo bolo v obsahu hlavnej zápletky deja, ale používateľ „Silvia Horníková“ ma presvedčila, o druhom pozretí tohto „klenotu Hollywoodu“, aj napriek tomu, že ako dieťa som sa bál kapitána Davyho Jonesa, tak tento príspevok ma presvedčil prekonať moju fóbiu z mladosti a pozrieť si tento kus kinematografie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *