PRIANIE (2023)

„The stars are there to guide us, to inspire us, to remind us to believe in possibility.“

ASha

Prianie je ďalší Disney film, ktorý ma aj ohúril, aj neohúril, avšak nemôžem povedať, že by bol zlý. Napriek tomu, že som veľká milovníčka rozprávok, táto sa mi zdala trošku iná. Tvorcovia skombinovali 2D a 3D tvorbu, čo bolo na jednej strane naozaj zaujímavé, no na druhej strane mi to mierne prekážalo.

Hlavná hrdinka Asha má veľmi rada svoju rodinu, no aj všetkých na ostrove Rosas. Je veľmi milá, starostlivá a verí v dobro. V Rosase vládne kráľ Magnificio, ktorý zbiera priania od ľudí a presviedča ich, že u neho budú v bezpečí. Hlavný dôvod, prečo mu ľudia dávajú svoje prianie je preto, lebo im sľubuje, že jedného dňa im ich splní. Zo začiatku vyzerá kráľ ako dobrák od kosti, no potom môžeme vidieť, že svoju moc si uvedomuje a páči sa mu kontrola na ľuďmi. On je ten, ktorý rozhodne, že ktoré prianie bude splnené. Keď Asha zistí, že želanie, ktoré by mohli ohroziť Magnificia, kráľ neplní, rozhodne sa zakročiť. Čo myslíte ako sa celá táto situácia skončí? Aby ste to zistili, budete si musieť pozrieť túto rozprávku.

Za pozretie tento film jednoznačne stojí. Aj Prianie v sebe nesie posolstvo, tak ako každá rozprávka. Mňa najviac potešili hudobné vsuvky, bez ktorých by rozprávka asi nebola až tak dobrá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *