Terrifier (2016)

Tara Heyes (Jenna Kanell)Dawn (Catherine Corcoran) chceli len ísť domov z halloweenskej párty. Avšak nečakali, že Halloween prinesie aj maniakov, to je Terrifier.

Dej:

Jedna halloweenska párty zmenila dvom mladým dievčatám život. Art the Clown (David Howard Thornton) sa vydal do ulíc. Všetci to brali ako žart, pokiaľ nemal prvé obete. Okrem dvoch pracovníkov pizzerie zabije aj naše hlavné hrdinky. Jediná osoba, ktorá prežila tento halloweensky „žartík“ bola sestra Tary, ktorá bola na začiatku filmu v rozhovore, ktorý spomínal na brutálne udalosti tej halloweenskej noci.

Art the Clown - hlavná postava filmu.

Môj názor:

Pre mňa bol tento horor plný brutálnych scén, ktoré ma viac pobavili než vydesili. Medzi ne patrí scéna, kde Art the Clown povesil Dawn hore nohami a začal ju rezať pílkou. Režiséri nenechali divákom nič ujsť a všetko veľmi podrobne ukázali. Ďalšia z nich je aj scéna, kde tento klaun má na sebe prsia a vlasy, ktoré odrezal jeho ďalšej obeti, aby oklamal Vicky. Aj napriek tomu, že postava klauna neprehovorila, bola to určite jedna z mojich obľúbených postáv. Bolo vidieť, ako si všetko utrpenie jeho obetí užíva.

Tento horor je určite jeden z najprekvapivejších, ktoré som videla. Verila som, že postavy prežijú a že klaun zomrie – hlavne kvôli niekoľkým smrteľným zásahom, ktoré dostal. Plot twist bol na konci celkom očakávaný, keďže budovali veľmi veľké napätie už od začiatku konca.

Terrifier – Bohócrém mi dával zmiešané pocity. Na jednu stranu diváci určite ocenia rýchly začiatok a veľa akcie, ale mne osobne tam chýbal nejaký hlbší zmysel. Horor sa veľmi spoliehal na brutálne scény, ktoré mali uspokojiť diváka.

Herci:

  • Jenna Kanell – Tara
  • Samantha Scaffidi – Vicky
  • David Howard Thornton – Art the Clown
  • Catherine Corcoran – Dawn

3 thoughts on “Terrifier (2016)

  1. Zní to jako solidní slasher, tak jen doufám, že si pan režisér odpustil ten klasický hororový nešvar, bezduchou, mělkou hlavní postavu, která záporákovi nakráčí přímo do náruče.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *