VIANOČNÁ ROZPRÁVKA PRE DETI

Vianoce, … Kto by ich nemal rád? Je to obľúbené obdobie každej vekovej generácie. Naši starí rodičia, rodičia, no najmä malé detičky sa vždy tešia na darčeky, kopu snehu a prekrásne rozprávočky, ktoré nám okrášlili detstvo.

Existuje ich veľké množstvo, no ja som sa v tomto článku rozhodla vybrať hlavne tie, ktoré sú pre detských divákov. Dokonca ich môžete vyhľadať aj online ako „vianočná rozprávka YouTube“ (niektoré som vám tu priložila), no ak patríte medzi obľúbencov textov, vyhľadajte „vianočná rozprávka na čítanie“.

  1. MRÁZIK, kto by nepoznal Ivana a krásnu Nastenku v ruskom prevedení. Príbeh je veľmi čarovný s kopou magických bytostí. Ja sama som ako dieťa túto rozprávku zbožňovala, no upozorňujem, že ježibaba alebo Ivan premenený na medveďa ma vedeli vystrašiť.

2. TRI ORIEŠKY PRE POPOLUŠKU, krásna československá rozprávka s úchvatnou hudbou v pozadí a legendárnymi hláškami: „Proč nehrají, receptore, hrajte!“

„Šaty od popela, ale kominník to není, vzácny pane.“ Ja sama mám nostalgiu a som si istá, že Popoluška nesmie počas Vianoc chýbať.

3. PERINBABA, typická slovenská vianočná rozprávka s nádhernými prvkami a viacnárodným hereckým obsadením, ktorá nás zasadí do príjemného prostredia slovenskej dedinky. Príbeh lásky, no i zrady a kopu čarovných prvkov si obľúbi snáď každá veková generácia.

4. PRINCEZNÁ SO ZLATOU HVIEZDOU NA ČELE, tak a táto rozprávka má 65 rokov. Vždy sa mi na nej páčilo rýmové spracovanie textu. Dej sa odohráva v roztomilom prostredí so skvelými hercami a herečkami. Princezná Lada, krásna Marie Kyselková si nechcela zobrať Kazisveta za manžela, na scéne sa objavil aj atraktívny princ Radovan-Josef Zíma.

KTORÁ JE VAŠA NAJOBĽÚBENEJŠIA VIANOČNÁ ROZPRÁVKA? Daj vedieť do komentáru a poraď ostatným! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *