Najlepšie komédie všetkých čias…

~ edícia francúzske komédie ~

V dnešnom článku vám ukážem výber, za mňa najlepších komédií všetkých čias, no pre začiatok len tých francúzskych, keďže si zaslúžia celý článok. Pohodlne sa usaďte a nechajte si spríjemniť deň smiechom.

TRILÓGIA ČO SME KOMU UROBILI? (2014 – 2022)

V prvej časti (Čo sme komu urobili?) sa spoznávame s našimi hlavnými postavami,ktoré sa budú objavovať vo všetkých troch častiach. Manželský pár Claude a Marie Verneuilovci (Christian Clavier a Chantal Lauby), ktorí sú silne veriaci a v spoločnosti vážení Francúzi vydali svoje tri dcéry. Prvá sa vydala za moslima, druhá za araba, tá tretia si vzala Číňana a tak im ostáva už iba posledná nádej, ich najmladšia dcéra. Tá sa chystá vydať za kresťana v kostole, no nebude to všetko také ružové, je v tom taký malý háčik…

V druhej časti (Čo sme komu zase urobili?) sa pokúšajú Claude a Marie udržať ich dcéry a zaťov vo Francúzsku. Čo myslíte, podarilo sa im to?

V tretej a zároveň poslednej časti (Čo sme komu všetci urobili?) oslavujú Claude a Marie štyridsať spoločných rokov života a tak sa ich dcéry rozhodnú pripraviť pre nich oslavu u nich na záhrade. Vyzerá to, že však tam sa nemôže nič stať, no to by predsa nebolo ono, keby niečo neprišlo. Na túto oslavu pozvú aj rodičov ich manželov, takže ich budú musieť ubytovať u nich doma. Keďže sú z rôznych kútov sveta, ani to nebude také jednoduché…

SÉRIA TAXI (1998 – 2018)

Túto sériu tvorí 5 filmov, ktoré sa primárne odohrávajú v Marseille. Hlavnými postavami sú tu Daniel (Samy Naceri) a Emilián (Frédéric Diefenthal). Daniel, skúsený rozvážač pizze konečne dostane svoju licenciu na taxi a Emilián, trošku mimo policajný inšpektor, ktorému sa nedarí spraviť skúšky v autoškole. Navyše je neskutočný smoliar. V prvej časti sa stretu celkom náhodne a pokúšajú sa dolapiť gang. Aj zvyšné časti sa nesú v podobnom duchu a za mňa si jednoznačne zaslúžia titul najlepšie akčné komédie. Vidíme v nich osobný život hlavných hrdinov, držia diváka v napätí, no najhlavnejšie je, že sa pri nich schuti zasmejete.

HEXALÓGIA ŽANDÁRI (1964 – 1982)

A teraz, najlepšie na záver. Klasika, ktorá nikdy nesklame. Človek to môže vidieť miliónkrát, no stále to má rovnaký účinok. V hlavných úlohách Louis de Funès a Michel Galabru ako žandári zo Saint Tropez. Tieto francúzske komédie ukazujú dobrodružstvá žandárov v malej policajnej stanici Saint Tropez. Každý film je napínavý a obsahuje neskutočnú dávku humoru.

Z tohto prostredia sme teda mali možnosť vidieť 6 filmov:

  • Žandár zo Saint Tropez
  • Žandár v New Yorku
  • Žandár sa žení
  • Žandár vo výslužbe
  • Žandár a mimozemšťania
  • Žandár a žandárky

Tak a toto sú filmy, ktoré podľa mňa právom, môžeme zaradiť medzi najlepšie komédie všetkých čias. Nikdy nesklamú. Vždy sa k ním môžeme vrátiť a stále nás rozosmejú, akoby sme ich videli prvýkrát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *