SEARCHING – Je to zmiznutie alebo útek?

Thriller a mystery film z roku 2018 je napínavý film, ktorý vyniká hlavne tým, ako je spracovaný. Čo je na ňom tak zaujímavé?

Celý film je natočený akoby z pohľadu webkamery, televíznej reportáže, bezpečnostnej kamery alebo ako nahrávka zvuku počas telefonovania. Na scéne veľa takýchto filmov nenájdete.

David Kim sa rozhodne si zobrať veci do vlastných rúk, keď policajné vyšetrovanie zmiznutia jeho dcéry sa zdá byť nekonečné so žiadnym úspechom. Rozhodne sa skúmať online, kontaktuje všetkých, s ktorými sa Margot, jeho dcéra, rozprávala. Zistí veľa vecí, ktoré nečakal. Od toho, že skončila s klavírom až po to, že peniaze na klavír poslala úplnému cudzincovi. A čo má jeden robiť, keď nemôže veriť ani polícií a vyšetrovateľke? Môže veriť vlastnej rodine? Je to zmiznutie alebo útek?

Tento film som si chcela pustiť iba do pozadia, avšak chytil moju pozornosť do pár minút. To, akým spôsobom je dej prepracovaný a napriek tomu sa tam nevyskytujú žiadne nezrovnalosti, ma úprimne prekvapilo. Snažila som sa riešiť záhadu zarovno s nimi, čo ma veľmi bavilo.

Ak hľadáte niečo emocionálne na oddych, SEARCHING je určite správna cesta!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *